Zawody modeli balonów rozegrane!

31.03.2014

Zawody modeli balonów rozegrane!

Sprawozdanie z imprezy sportowej

Aeroklub Krakowski – Sekcja Modelarska

W dniu 30.03.2014 r. na terenach Muzeum Lotnictwa w Krakowie Czyżynach zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Krakowskiego na rok 2014 rozegrano coroczne Zawody Modeli Balonów Na Ogrzane Powietrze XXVIII Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego kat. FB dla młodzików

Współorganizatorami imprezy byli : Muzeum Lotnictwa, Inspektorat Lotniczy ZHP, MDK Dom Harcerza /zapewniąjacy całe zabezpieczenie techniczne/.

Komisję Sędziowską stanowili :

Sędzia Główny Zawodów : Krzysztof Przybytek /MTSR/

Sekretariat Zawodów :  Wojciech Kałoń /AK/, Tadeusz Kasprzycki

Sędziowie chronometrażyści :    Czesław Przybytek, Karolina Przybytek, Joanna Przybytek /19 KLDH/, Krzysztof Przybytek, Karolina Stępień,  /MTSR/, Wojciech Kałoń, Paweł Janisiewicz /Aeroklub Krakowski/

Zabezpieczenie techniczne, obsługa urządzeń oraz pomoc zawodnikom w wypuszczaniu modeli – spoczywała na zawodnikach sekcji modelarskiej MTSR Sowiniec  Mateusz Dyba, , Mateusz Niebielski., Piotr Twardzik, , Michał Filas oraz 19 KLDH : Tomasz Gniadek. Szefem technicznym imprezy był Grzegorz Turmiński.

Piękna wiosenna pogoda z nieznacznym wiatrem sprawiła, że to były bardzo udane zawody. Rodzice i sympatycy modelarstwa oraz zgromadzeni na terenie Muzeum zwiedzający  mieli możliwość oglądać współzawodnictwo w tej bardzo widowiskowej  klasie sportowej dla modelarzy młodzików . Frekwencja była nienajgorsza startowało 43 zawodników reprezentujących następujące modelarnie i pracownie modelarskie :

• MTSR Sowiniec/MDK DH – 15 zawodników
  • 19 KLGZ – 10  zawodników
  • 19 KLDH – 7 zawodników
  • SP Zielonki – 1 zawodnik
  • Przedszkole 11 – 1 zawodnik
  • Klub 303 – 2 zawodników
  • Ośrodek Model. AK – 2 zawodników
  • Wola Zachariaszowska – 2 zawodników
  • SP Nr 75 – 1 zawodnik
  • SP Owczary – 2 zawodników

Łącznie 43 zawodników, którzy wykonali 81 lotów punktowanych.

Rozegranie zawodów poprzedziła reklama oraz dyżury w pracowniach modelarskich terenowych jak i w Ośrodku AK.

Najlepsi otrzymali puchary,  dyplomy za zajęte miejsca, a wszyscy zawodnicy dyplomy uczestnictwa.

Puchary i dyplomy w imieniu organizatorów wręczali :  Sędzia Główny Zawodów – Krzysztof Przybytek, oraz Kierownik Sekcji Modelarskiej – Tadeusz Kasprzycki

• Tytuł Mistrza Aeroklubu Krakowskiego na rok 2014 zdobył Michalik Dominik SP Owczary
  • Tytuł I Vce Mistrza Aeroklubu Krakowskiego na rok 2014 zdobyła Kiełbasa Ewa 19 KLGZ
  • Tytuł II Vce Mistrza Aeroklubu Krakowskiego na rok 2014zdobyła Kaczorowska Karolina – Przedszkole 11

Zawody znajdujące się w kalendarzu imprez AK na r. 2014 rozegrano zgodnie z regulaminem Aeroklubu Polskiego. Informacja o zawodach ukazała się na stronie internetowej AK, na facebooku oraz na plakatach reklamujących tą imprezę.. W dniu rozgrywania zawodów odbyły się pokazy statyczne historycznego Balonu „Harcerz” w 30 rocznice jego pierwszego lotu, oraz gawęda pana Jan Hofmana z Muzeum Lotnictwa na tematy baloniarstwa. Uczestnik zawodów Dawid Barć zaprezentował loty depronowym modelem akrobacyjnym.

Wyniki zawodów w załączeniu.

Kierownik Zawodów
Tadeusz Kasprzycki