Zmarł Bronisław Zawicki

19.03.2021

Ze smutkiem informujemy, że w poniedziałek, 15 marca 2021 roku zmarł w wieku 92 lat jeden z najstarszych członków Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa, Kolega Bronisław Zawicki

Od 1946 roku, kiedy ukończył teoretyczne szkolenie szybowcowe, związany z lotnictwem sportowym. Jako pasjonat a następnie pracownik zawodowy – mechanik w Ośrodku Szkolenia Szybowcowego w Bodzowie pod Krakowem. w 1951 roku powołany do Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie. Szkolenie podstawowe odbył na samolocie Po-2 (9 eskadra, 3 klucz, 7 grupa). Dalsze szkolenie podchorążego pilota samolotów bombowych na UTB-2 i Pe-2.

Był członkiem Aeroklubu Krakowskiego od 1947 roku. Od 1955 roku pracował zawodowo w AK na stanowisku mechanika, kolejno awansując na kierownicze stanowiska. Przeszedł na emeryturę w 1985 roku jak szef Techniczny Aeroklubu po trzydziestu latach pracy. Był kierownikiem technicznym w Muzeum Lotnictwa i Astronautyki do 1987 roku.

Wieloletni członek Krakowskiego KSL. Powszechnie szanowany nauczyciel młodych kadr technicznych w lotnictwie. Wspaniały kolega.

Żegnaj Bronku, przyjacielu wszystkich lotników. Bedzie na Ciebie brakowało.

Cześć Twojej Pamięci!

Uroczystości pogrzebowe i ostatnie pożegnanie odbędzie się na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie, 22 marca 2021 roku o godzinie 13:00.