Pas modelarski

Specjalnie dla naszych modelarzy zostało przygotowane asfaltowe koło modelarskie, znajduje się ono na południowej części lotniska. Długość średnicy koła to 60 metrów. Natomiast przechodzący przez nie pas, na kierunkach 09 i 27 ma długość 80m. Dojazd do pasa jest możliwy od strony stacji benzynowej.

Regulamin korzystania z pasa modelarskiego

Jeśli nie jesteś członkiem sekcji modelarskiej, a chcesz korzystać z pasa, możesz wykupić roczny karnet.

Więcej informacji w biurze Aeroklubu Krakowskiego.

W związku ze złym stanem pasa, spowodowanym dużymi opadami atmosferycznymi, został nałożony NOTAM na Lotnisko Pobiednik Wielki.

Prosimy o zapoznanie się z informacją przed ewentualnym przylotem