Pisma organizacyjne – 60. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki oraz Konsultacje KN w Lataniu Precyzyjnym

27.04.2023

Aeroklub Krakowski serdecznie zaprasza pilotów do udziału w 60. Locie Południowo-Zachodniej Polski im.  Franciszka Żwirki, który odbędzie się w terminie 11-14 maja 2023 r. w Pobiedniku Wielkim

i  przypada na Jubileusz 95-lecia Aeroklubu Krakowskiego. Bezpośrednio przed zawodami w dniach 9-11 maja br. odbędą się otwarte dla wszystkich Konsultacje Kadry Narodowej w Lataniu Precyzyjnym.

Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki to najstarsza na świecie impreza sportu samolotowego. Pierwsze zawody odbyły się w 1929 r., czyli w rok po utworzeniu Akademickiego Aeroklubu Krakowskiego. Zawody upamiętniają wybitnego polskiego pilota, zwycięzcę słynnego Challange’u w 1932 roku i dwukrotnego zwycięzcę krakowskiej imprezy – Franciszka Żwirko.

Zawody są zaliczane do rankingu Samolotowego Pucharu Polski w Lataniu Precyzyjnym i otwierają stawkę tegorocznej edycji.

Zapraszamy do zapoznania się z pismami organizacyjnymi Konsultacji Kadry Narodowej oraz 60. Lotu Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki

Czekamy na zgłoszenia!

Pismo organizacyjne – 60. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki

Pismo organizacyjne – Konsultacje KN Kraków 2023