Paliwo Jeta-A1 dostępne na Stacji paliw EPKP!

Pisma organizacyjne – 61. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki oraz Konsultacje KN w Lataniu Precyzyjnym

01.06.2024

Aeroklub Krakowski serdecznie zaprasza pilotów do udziału w zawodach samolotowych w Lataniu Precyzyjnym pn. 61. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki, które odbędą się w Pobiedniku Wielkim w dniach 20-23 czerwca 2024 r.

Impreza jest poprzedzona otwartymi Konsultacjami Kadry Narodowej w Lataniu Precyzyjnym w terminie 18-20 czerwca br.

Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki to najstarsze zawody samolotowe na świecie, a w tym roku obchodzimy 95-lecie istnienia naszej imprezy! Pierwsze zawody odbyły się w 1929 r., czyli w rok po utworzeniu Akademickiego Aeroklubu Krakowskiego. Zawody upamiętniają wybitnego polskiego pilota, zwycięzcę słynnego Challange’u w 1932 roku i dwukrotnego zwycięzcę krakowskiej imprezy – Franciszka Żwirko.

Zawody są zaliczane do Samolotowego Pucharu Polski w Lataniu Precyzyjnym.

Zapraszamy do zapoznania się z pismami organizacyjnymi Konsultacji Kadry Narodowej oraz 61. Lotu Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki.

Czekamy na zgłoszenia!
Aeroklub Krakowski

Pismo organizacyjne – Konsultacje KN Kraków 2024

Pismo organizacyjne – 61. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki

 

Zwycięzcy Lotu Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki (nr edycji, rok, imię i nazwisko pilota/załogi)

I 1929 Franciszek Żwirko, II 1930 Franciszek Żwirko, III 1931 Mieczysław Pronaszko, IV 1932 Leonard Satel, V 1933 Wiktor Chałupnik, VI 1934 Jerzy Orzechowski – Lucjan Fijuth, VII 1936 Tadeusz Tyrała – Ignacy Dudek, VIII 1937 Józef Dec – Juliusz Klein, IX 1939 Józef Dec – Jan Zgłobik, X 1958 Mieczysław Dąbkowski – Władysław Wójcicki, XI 1959 Mieczysław Dąbkowski – Władysław Wójcicki, XII 1960 Władysław Wójcicki – Zbigniew Wiśniewski, XIII 1961 Edmund Mikołajczyk – Henryk Sienkiewicz, XIV 1962 Zdzisław Dudzik – Andrzej Koskowski, XV 1964 Władysław Gawlik – Stanisław Bryzgalski, XVI 1966 Władysław Gawlik – Stanisław Bryzgalski, XVII 1970 Władysław Gawlik – Jerzy Klajmon, XVIII 1975 Marian Wajda-Alina Kalicka, XIX 1977 Alina Kalicka – Mirosława Szneider, XX 1979 Edward Popiołek, XXI 1980 Krzysztof Lenartowicz – Marian Wajda, XXII 1981 Krzysztof Lenartowicz, XXIII 1983 Witold Świadek, XXIV 1984 Ryszard Michalski, XXV 1986 Marian Wieczorek, XXVI 1987 Włodzimierz Skalik, XXVII 1988 Marian Wieczorek, XXVIII 1989 Janusz Darocha, XXIX 1991 Janusz Darocha, XXX 1992 Wacław Nycz, XXXI 1993 Krzysztof Wieczorek, XXXII 1994 Wacław Nycz, XXXIII 1995 Ryszard Michalski, XXXIV 1996 Wacław Nycz – Jan Gruszecki, XXXV 1997 Krzysztof Wieczorek, XXXVI 1998 Jan Gruszecki – Jerzy Markiewicz, XXXVII 1999 Wacław Wieczorek, XXXVIII 2000 Ryszard Michalski, XXXIX 2001 Krzysztof Wieczorek, XL 2002 Janusz Darocha, XLI 2003 Wacław Wieczorek, XLII 2004 Janusz Darocha, XLIII 2005 Michał Bartler, XLIV 2006 Janusz Darocha, XLV 2007 Janusz Darocha, XLVI 2008 Krzysztof Skrętowicz, XLVII 2009 Wacław Wieczorek, XLVIII 2010 Janusz Darocha, XLIX 2011 Bolesław Radomski, L 2012 Bolesław Radomski, LI 2013 Janusz Darocha – Zbigniew Chrząszcz, LII 2014 Bolesław Radomski, LIII 2015 Michał Wieczorek, LIV 2016 Michał Wieczorek, LV 2017 Bolesław Radomski, LVI 2018 Michał Wieczorek, LVII 2019 Michał Bartler, LVIII 2021 Michał Bartler, LIX 2022 Marcin Skalik, LX 2023 Michał Wieczorek

Jak oceniasz tą podstronę?

COOKIES Ciasteczka

Niniejsza strona www wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) do rozszerzenia swojej funkcjonalności. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich stosowanie na swoim urządzeniu.

Aeroklub Krakowski