Szkolenia samolotowe UAP(L)

Szkolenie do Świadectwa Kwalifikacji Pilota Samolotu Ultralekkiego UAP(L)

Świadectwo Kwalifikacji  UAP(L) – uprawnia nas do latania samolotem, którego maksymalna masa startowa nie przekracza 495 kg i zabiera na pokład nie więcej niż dwie osoby. Posiadając to uprawnienie nie mamy możliwości lotów w przestrzeni kontrolowanej czyli na lotniska komunikacyjne. Jest to latanie rekreacyjne dla osób, którym przyjemność sprawia bycie w powietrzu.

Wymagania dla kandydatów

•     ukończone 16 lat
  •     w przypadku kandydatów niepełnoletnich zgoda opiekunów prawnych
  •     ważne orzeczenie lekarskie

Szkolenie teoretyczne

• 60 godz. wykładów

Szkolenie teoretyczne: 2000 zł z ulgą, 2500 zł (cena normalna)

Szkolenie praktyczne

28 godz. szkolenia praktycznego w powietrzu, w tym:

• 8 godz. jako PIC (Pilot In Command – Dowódca statku powietrznego)
  • 4 godz. lotów nawigacyjnych, w tym przelot nawigacyjny na odległość 150 km z lądowaniem na obcym lotnisku.

Szkolenie praktyczne UAP(L): 18 200 zł.

Brak możliwości płacenia w ratach za szkolenie praktyczne UAP(L).

Zgłoś się do nas już teraz poprzez: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniach praktycznych prowadzonych przez ATO Aeroklubu Krakowskiego jest posiadanie członkostwa w AK, w sekcji specjalnościowej odpowiadającej typowi statku powietrznego, na którym odbywane jest szkolenie, oraz opłacenie składek w wysokości ustalonej przez zarząd.

Lotnisko Pobiednik Wielki
e-mail: biuro@aeroklubkrakowski.pl