55. LOT POŁUDNIOWO-ZACHODNIEJ POLSKI IM. FRANCISZKA ŻWIRKI

03.06.2017

Zapraszamy serdecznie na 55 Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki, organizowany przez Aeroklub Krakowski w dniach 22-25 czerwca na naszym lotnisku w Pobiedniku Wielkim.
Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki to prawdopodobnie najstarsza na świecie impreza sportu samolotowego. Jej początek sięga 1929 roku, kiedy to Akademicki Aeroklub w Krakowie, w rok po rozpoczęciu działalności zorganizował pierwsze zawody lotnicze. Celem zawodów jest wyłonienie najlepszego pilota precyzyjnego. Lotnicy muszą sprostać wyzwaniom, które czekają na nich w powietrzu. Najważniejszy jest dokładny pilotaż i precyzyjna nawigacja, a żeby utrudnić zadanie, tolerancja czasowa na trasie wynosi 2 sekundy błędu! Przy prędkości samolotu rzędu 140 km/h wydaje się to wręcz niemożliwe!
Dzisiejsze zawody, różnią się pod wieloma aspektami od tych sprzed II Wojny Światowej, jednak podejście i zaangażowanie zawodników nie zmieniło się w żadnym calu.

Pismo organizacyjne – TRENING Kadry Narodowej PISMO
Pismo organizacyjne – 55. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki PISMO