UWAGA! W dniach 15-18.09.2021 r. na terenie Lotniska odbywają się Zawody Samolotowe. W dniu 17.09 w godzinach 14-19 odbywa się konkurencja lądowań. Prosimy o kontakt przed przylotem.

Rezerwacja samolotów

UWAGA!

Rezerwacja samolotów odbywa się poprzez kontakt z biurem.
Proszę koniecznie zapoznać się z instrukcją oraz regulaminem.

REGULAMIN WYNAJMU SAMOLOTÓW

1. Niniejszy regulamin obowiązuje wszystkich pilotów licencjonowanych wykonujących loty na samolotach Aeroklubu Krakowskiego
  2. Regulamin ten określa tylko kwestie wynajmu samolotów, nie zwalnia pilota ze stosowania odpowiednich przepisów lotniczych w zakresie bezpieczeństwa lotu, eksploatacji statku powietrznego i in.
  3. Wynajem samolotu możliwy jest wyłącznie przy posiadaniu przedpłaty na loty na całość zarezerwowanych godzin lub przynajmniej na 75% tego czasu oraz opłacone składki na działalność statutową.
  4. Wyhangarowanie oraz zahangarowanie samolotu może odbyć się wyłącznie w obecności osoby do tego upoważnionej.
  5. Pilot musi posiadać aktualną dokumentację, przechowywaną w aeroklubie (kopie licencji, orzeczenia med., KWT, KTP etc.)
  6. Pilot zobowiązany jest do poprawnego i kompletnego wypełnienia dokumentacji operacyjnej (tabela planowa, PDT, lista lotów i inne dokumenty jeżeli mają zastosowanie).
  7. Maksymalny czas rezerwacji w jednym bloku wynosi 8h.

W przypadku anulowania rezerwacji z winy pilota ( w przeciągu 24 h przed planowanym lotem) będzie naliczana dodatkowa opłata w wysokości 50 zł.