60 lat Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Zapraszamy na Piknik Jubileuszowy w niedzielę, 18 czerwca 2023!

W tym roku przypada okrągła, 60. rocznica rozpoczęcia gromadzenia zbiorów na terenie lotniska Rakowice-Czyżyny w Krakowie. To właśnie wtedy rozpoczęła się działalność Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, które przez dziesiątki lat dbało o gromadzenie, renowację i promowanie polskiego dziedzictwa lotniczego.

Zapraszamy na Piknik Jubileuszowy w Muzeum Lotnictwa z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych!

Data: niedziela, 18.06.2023
Start: o godz. 10:00
Zakończenie: o godz. 19:00
Cena biletu: 15,00 zł

W programie między innymi:

• 11:00 – polowa Msza Święta,
  • 12:00 – Jubileuszowe Spotkanie przy Samolotach – myśliwce z II wojny światowej (Duży Hangar),
  • 13:00 – występ Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych,
  • 14:00 – premierowa prezentacja monografii „Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. 60 lat tradycji” (sala konferencyjna, 1 p.).

Ponadto w trakcie wydarzenia:

• przeloty samolotów,
  • prezentacje grup rekonstrukcyjnych,
  • ekspozycje sprzętu wojskowego,
  • wystawy edukacyjne przygotowane przez służby mundurowe,
  • wystawy modelarskie,
  • prelekcje dot. dziejów naszej instytucji,
  • prezentacja broni strzeleckiej i broni wsparcia,
  • strzelnica kontenerowa,
  • stoiska gastronomiczne,
  • stoiska handlowe i wiele innych!

Rozmieszczenie wejść na Piknik Jubileuszowy

Źródło: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Partnerem wydarzenia jest Aeroklub Krakowski.

W niedzielę wystawiamy nasze stoisko w Muzeum Lotniska w godz. 10:00 – 19:00. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z działalnością naszych sekcji specjalnościowych oraz porozmawiać o procesie szkolenia do licencji pilota. Planujemy prezentację modeli przygotowanych przez naszą Sekcję Modelarską oraz szybowca.

Z lotniczym pozdrowieniem,
Zarząd Aeroklubu Krakowskiego