94 lata Aeroklubu Krakowskiego!

30.01.2022

Drodzy Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy!

Obchodzimy w dniu dzisiejszym kolejną znakomitą rocznicę istnienia naszego wspólnego stowarzyszenia. To już 94 lata od zawiązania Aeroklubu Krakowskiego, który to powstał 30 stycznia 1928 roku.

Nasze krakowskie stowarzyszenie zawsze było miejscem, w którym spotykali się ludzie z nieposkromioną pasją do latania i wizją sięgania po horyzont, ludzie nieznający granic w lotnictwie. Tak też jest i dzisiaj, realizujemy szereg wspaniałych przedsięwzięć lotniczych, sportowych i naukowych. W naszych szeregach są wspaniali pasjonaci, sportowcy i lotnicy.

Nadchodzący rok przyniesie dalszy rozwój naszych lotniczych sekcji. Z sezonu na sezon staramy się wzbogacać flotę Aeroklubu o nowy sprzęt i rozwijać infrastrukturę lotniska w Pobiedniku Wielkim. Planujemy szereg wspaniałych wydarzeń w Aeroklubie Krakowskim, jednym z głównych jest słynne już w całym kraju „Wilco – weekend z angielskim”, kultywujemy i pielęgnujemy tradycję najstarszej imprezy samolotowej na świecie – Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki, to już 59 edycja od 1929 roku.W kalendarzu imprez mamy wiele wydarzeń, na które zapraszamy już teraz!

Mamy nadzieję, że nadchodzący sezon będzie pełen emocji i bezpiecznych lotów, czego Wam wszystkim Drodzy Klubowicze życzymy.

Załoga Aeroklubu Krakowskiego

fot. 1 Narodowe Archiwum Cyfrowe