Krakus pilotem Ojca Świętego

06.08.2016

Krakus pilotem Ojca Świętego

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż za sterami Boeinga 787 „Dreamliner” Polskich Linii Lotniczych LOT w czasie wyjątkowego lotu z papieżem Franciszkiem na trasie Kraków – Rzym zasiadał członek honorowy naszego Aeroklubu – kapitan instruktor Marian Wieczorek.

Ponadto załogę wyjątkowego lotu z Ojcem Świętym stanowili kpt. instr. Jerzy Makula oraz kpt. Krzysztof Sysio.

Pragniemy dodać, iż jest to tym bardziej wyjątkowe wydarzenie w historii Aeroklubu Krakowskiego, gdyż w 2006 roku, pilotem Ojca Świętego Benedykta XVI był Ś.P. kpt. Wacław Wieczorek – młodszy brat Mariana. Wówczas rejs był wykonywany Boeingiem 737 PLL LOT.

Jpeg

Załoga wyjątkowego lotu z papieżem Franciszkiem – fot. Krzysztof Moczulski

img_3959

Piloci wraz z kierownictwem PLL LOT – od lewej: Kpt. Krzysztof Sysio, członek Zarządu PLL LOT p. Stefan Malczewski, Prezes Zarządu PLL LOT p. Rafał Milczarski, Kpt. instr. Jerzy Makula oraz kpt. instr. Marian Wieczorek  fot. via Marian Wieczorek