Michał Wieczorek z brązowym medalem drużynowym 23. Samolotowych Mistrzostw Świata w Lataniu Rajdowym!

12.08.2023

Zakończyły się 23. Samolotowe Mistrzostwa Świata w Lataniu Rajdowym (Macon, Francja), w których uczestniczyło trzech naszych kolegów. Krzysztof i Kamil Wieczorkowie broniący tytułu Mistrzów Świata z 2022 roku, oraz Michał Wieczorek, który startował w załodze z nawigatorem Marcinem Kwiatoszem z Aeroklubu Warszawskiego.

• Mistrzami Świata zostali Czesi Petr Jonas – Marek Velat
  • Drugie miejsce Francuzi Olivier Riviere – Jerome Jireau
  • Trzecie francuzi Alexis Fuchs – Jean-Baptiste Trouche

Indywidualnie polskie załogi:

• 4. Marcin Skalik – Joanna Skalik (Aeroklub Częstochowski)
  • 5. Michał Wieczorek – Marcin Kwiatosz (Aeroklub Krakowski / Aeroklub Warszawski)
  • 6. Krzysztof Wieczorek – Kamil Wieczorek (Aeroklub Krakowski)
  • 10. Marcin Chrząszcz – Michał Chrząszcz (Aeroklub Wrocławski)
  • 13. Bolesław Radomski – Dariusz Lechowski (Aeroklub Pomorski / Aeroklub Nowy Targ)
  • 16. Marek Kachaniak – Łukasz Pawlak (Aeroklub Częstochowski/ Aeroklub Warszawski)
  • 37. Tomasz Koperski – Magdalena Koperska (Aeroklub Częstochowski)

Sklasyfikowano 45 załóg, z 12 państw. Rozegrano tylko 3 konkurencje, jedna zaplanowana została odwołana z przyczyn organizacyjnych.

Drużynowo (do medalu drużynowego liczą się dwie najlepsze załogi z danego kraju):

• 1. Francja
  • 2. Czechy
  • 3. Polska (Marcin Skalik – Joanna Skalik, Michał Wieczorek – Marcin Kwiatosz)

Musimy odnotować, iż jest to pierwszy raz w historii startów Samolotowej Reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata w Lataniu Rajdowym, gdzie żadna załoga z Polski nie zdobyła medalu indywidualnego. Pierwszy raz nasza reprezentacja wystartowała w 1978 roku na 2. Mistrzostwach Świata w Lataniu Rajdowym w Coventry w Wielkiej Brytanii. Wtedy srebrny medal zdobyli Witold Świadek – Andrzej Korzeniowski!

Aby prześledzić pełne wyniki poszczególnych konkurencji nawigacyjnych, lądowań, zbiorcze indywidualne i drużynowe odsyłamy na stronę organizatora: https://wrfc2023.com/results/

Gratulujemy brązowego medalu drużynowego i 5 miejsca indywidualnie Michałowi, oraz 6 miejsca indywidualnie Krzysiowi i Kamilowi!