23.02.2016

Sekcja Modelarska

Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego Modeli Halowych dla młodzików i juniorów młodszych Kategoria F1N

Sprawozdanie z imprezy sportowej

W dniu 21.02.2016 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 50 przy ul. Katowickiej w Krakowie zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Krakowskiego na rok 2016, przy współudziale organizacyjnym MDK Dom Harcerza przy ul. Reymonta rozegrano : Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego Halowych Modeli Szybowców kategorii F1N dla młodzików i juniorów młodszych
Udział w imprezie wzięło 53 zawodników /45 młodzików i 8 juniorów młodszych. Zawodnicy reprezentowali następujace modelarnie terenowe :

• MDK DH/MTSR  – 20 zawodników
  • Ośrodek Mod. AK –   6 zawodników
  • Wola Zachar. SP Nr 1 – 2 zawodników
  • Klub 303 –   6 zawodników
  • MDK Bochnia – 5 zawodników
  • DK Zabierzów Bocheński – 4 zawodników
  • Gimnazjum Nr 11 –  5 zawodników
  • DK Kurdwanów  – 4 zawodników
  • Gimnazjum Nr 35 – 1 zawodnik

Rozegrano również nieoficjalną konkurencję w kategorii F1N Senior w której uczestniczyło 19 zawodników.

Komisję Sędziowska stanowili :

• Sędzia Głowny – Krzysztof Przybytek
  • Chronometrażyści : Mateusz Dyba, Mateusz Niebielski, Szymon Byrtek /MDK DH/ , Jan Irzyk /AK/
  • Obsługa Techniczna : Wojciech Kałoń /AK/,
  • Sekretariat i obsługa komputerowa : Grzegorz Turmiński /MDK DH/
  • Kierownik Zawodów : Tadeusz Kasprzycki

Zawody odbyły się po raz drugi w pięknej nowoczesnej hali sportowej tutejszej Szkoły Podstawowej w miłej koleżeńskiej atmosferze, były sprawnie zorganizowane, a towarzyszyła im pełna widownia, zgromadzeni na trybunach rodzice dziadkowie, rodzeństwo i sympatycy modelarstwa w ilości ok. 100 osób dzielnie dopingowali swoich faworytów. Poziom zawodów przeciętny /poza nielcznymi wyjątkami/ aczkolwiek zdecydowanie lepszy niż w roku ubiegłym. Na pochwałę zasługuje fakt bardzo starannego wykonywania modeli, minus /jak zwykle od lat/ to brak treningów i umiejetności wykonywania rzutów modelem na co zdecydowanie ma wpływ brak możliwości korzystania z odpowiednich hal sportowych / a wiadomo nie ma treningu – nie ma wyników/.

W kategorii młodzików Mistrzem Aeroklubu Krakowskiego na rok 2016 został Michał Wszołek MDK Bochnia, I Vce Mistrzem Aeroklubu Krakowskiego na rok 2016 został Maciej Wróbel Gimnazjum Nr 35, II Vce Mistrzem Aeroklubu Krakowskiego na rok 2016 został Maciej Waśniowski MDK Bochnia
W kategorii juniorów młodszych Mistrzem Aeroklubu Krakowskiego na rok 2016 został Grzegorz Wszołek MDK Bochnia, I Vce Mistrzem Aeroklubu Krakowskiego na rok 2016 został Dawid Barć MDK DH/MTSR, II Vce Mistrzem Aeroklubu Krakowskiego na rok 2016 został Łukasz Mayer Aeroklub Krakowski

Wszyscy zawodnicy otrzymali na zakończenie zawodów nagrody rzeczowe i dyplomy uczestnictwa, a najlepsi dodatkowo puchary, dyplomy ufundowane przez Aeroklub Krakowski i Młodzieżowy Dom Kultury Dom Harcerza przy ul.Reymonta. Nagrody wręczał przedstawiciel Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Krakowskiego – Leszek Szwed w towarzystwie Kierownika Zawodów – Tadeusza Kasprzyckiego.

Dodatkowo wręczono Dyplomy Uznania Ministra Sportu i Turystyki kolegom : Krzysztof Przybytek/MTSR Sowiniec/, Artur Szwed /Aeroklub Krakowski/ i Szymon Byrtek /MTSR Sowiniec/ za wybitne medalowe osiągniecia sportowe w Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych w roku 2015 na Ukrainie.

Kierownik Zawodów                                                                                                                                    Tadeusz Kasprzycki

Wyniki zawodów: