Mistrzostwa Polski Modeli Redukcyjno-Latających – Wyniki

17.08.2015

Mistrzostwa Polski Modeli Redukcyjno-Latających – Wyniki

W dniach 14-16.08.2015 na Lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Redukcyjno-Latających, F4C, F4H,F4G.
Zawodnicy z całej Polski prezentowali latające modele samolotów będące wiernym odwzorowaniem pierwowzorów w najdrobniejszych szczegółach.
W piątek odbyła się ocena statyczna i ekspozycja modeli. W sobotę rano zawodnicy przenieśli się na kółko modelarskie i tam dopiero się działo! Samoloty po kolei wzbijały się w powietrze ciesząc oko zgromadzonych widzów i pozostałych zawodników czekających na swoją kolej.
Podczas przerwy przeprowadzono ciąg dalszy oceny statycznej a w między czasie niezawodny Leszek Szwed zajął się grillowaniem i z pewnością nikt nie chodził głodny. Po przerwie odbyła się druga kolejka lotów i tak zakończył się sobotni dzień.
W niedzielę zawodnicy wykonali ostatnią, trzecią kolejkę lotów. W sumie w zawodach wzięło udział 14 zawodników. Loty udało się zakończyć przed burzą, która pojawiła się nad lotniskiem, a uroczyste zakończenie zawodów odbyło się w hangarze AK.
Organizatorem Zawodów była sekcja Modelarska Aeroklubu Krakowskiego, której należą się wielkie gratulacje i podziękowania za organizację zawodów na tak wysokim poziomie!
Wyniki:
1_-jan-piszczek