UWAGA! W dniach 15-18.09.2021 r. na terenie Lotniska odbywają się Zawody Samolotowe. W dniu 17.09 w godzinach 14-19 odbywa się konkurencja lądowań. Prosimy o kontakt przed przylotem.

Sekcja szybowcowa – sprzęt

Nasze Szybowce

Kimże byłby Don Kichot bez swojego wiernego konia Rosynanta? Co zdziałałby Brudny Harry bez swojego Magnum 44? Tak samo nawet najlepszy szybownik bez maszyny daleko nie zaleci.

W posiadaniu Aeroklubu Krakowskiego jest kilka typów szybowców szkolnych, treningowych, oraz wyczynowych. Poniżej przedstawione zostały ich sylwetki i historia rozwoju typu.

Przedstawione w tym dziale opisy szybowców przygotowano na podstawie opracowań zawartych między innymi na: