Sekcja samolotowa – sprzęt

Flota samolotowa Aeroklubu Krakowskiego jest bardzo bogata, to na tym sprzęcie szkolimy adeptów lotnictwa oraz smakujemy naszej podniebnej pasji. W naszym posiadaniu są następujące samoloty

NOWOŚĆ

oraz kilka samolotów czekających na lepsze czasy

Na lotnisku jest spora ilość samolotów prywatnych. Można na naszym niebie zobaczyć m.in. Cessny 172 i 182, 3Xtrim, A-22 Aeroprakt, Zlin 142, SkyRanger, Superpetrel łodź latająca oraz wiele innych. Natomiast w sezonie letnim, gościmy przeróżne samoloty z całej Europy.

W związku ze złym stanem pasa, spowodowanym dużymi opadami atmosferycznymi, został nałożony NOTAM na Lotnisko Pobiednik Wielki.

Prosimy o zapoznanie się z informacją przed ewentualnym przylotem